HAKKIMIZDA
Bizler Famateks olarak; 2001 yılında dünyanın sayılı ev tekstili üretim merkezlerinden biri olan Denizli’de ev, otel, plaj ve promosyon tekstilleri alanında üretim yapmak üzere sektördeki yolculuğumuza güçlü ve kararlı adımlarla başladık.

Müşteri memnuniyetinden asla ödün vermeyen üretim politikamız ve ileri teknoloji makine parkurumuz ile kısa zamanda pazar payımızda gözle görülür artan bir ivme yakalayıp; ABD, Kanada, Almanya, Rusya, İsviçre, Avusturya, Fransa, İtalya, İspanya, İngiltere, Japonya, Yunanistan, Finlandiya, Belçika, Hollanda, İrlanda, Slovakya, Hırvatistan, Romanya, Polonya gibi ülkelere ürünlerimizi taşıdık.

Özverili çalışmalarımız sonucunda bugün geldiğimiz noktada 2500 metrekaresi kapalı toplamda 4000 metrekarelik üretim tesisimizde yılda; 2.500.000 adet bukle havlu, 100.000 adet bukle bornoz ve 500.000 adet peştamal üretimi ve ihracatı gerçekleştiriyoruz.

Ekip ruhuna önem veren yönetsel anlayışımız ve sürekli gelişimi amaçlayan marka vizyonumuz ile çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.
main_2.jpg
banner_image.jpg
Vizyonumuz

Famateks olarak, uluslararası pazarda hizmet verdiğimiz alanda pazar lideri olmak.
Bu hedefimize ulaşmak için yenilikçi, rekabetçi, şeffaf üretim ilkelerimiz ışığında Ar-Ge çalışmalarımıza son derece önem veriyoruz. Kaliteli ve yenilikçi ürünler üreterek, Türk pamuğunu ve işçiliğini, tüm dünyaya tanıtmayı hedefliyoruz.


Misyonumuz

Tekstil sektöründe 20 yıllık deneyimimizle müşterilerimizin ihtiyaçlarını en düzeyde karşılayan, çevre ve insan sağlığına duyarlı bir şekilde üretimlerimizi gerçekleştirmek. Üretim tesisimizde çalışma ortamımızı en iyi hale getirip ekip arkadaşlarımızın performansını sürekli olarak yüksek tutup en rekabetçi fiyatlarla kaliteli ürünler üretmek.
Değerlerimiz

Müşteri Odaklı, Şeffaf Üretim 

Famateks olarak, müşterilerimizin talep ve ihtiyaçları en büyük önceliğimizdir. Müşterilerimizle iş ilişkimizi ortak bir değer yaratma fırsatı olarak görürüz. Yarattığımız değerlerin kazan-kazan prensibi ile bizleri ileriye taşıyacağına inanırız.

Yenilikçi Yaklaşım, Inovatif Üretim

Yeni, farklı ve inovatif fikirleri müşterilerimiz ile paylaşıp uygulayarak beklentilerinin de üzerinde servis vermeyi amaçlarız.

Maksimum Verimlilik için Sürekli İyileştirme

Her zaman daha iyisi mümkündür ilkesi ile iş akış ve proseslerimizde devamlı iyileştirme adımlarını atmaktan korkmayız.

Doğaya Duyarlı Üretim

Çevreye ve doğaya duyarlı üretim yapmaya özen gösteririz. Üretim aşamasında çevreye ve insan sağlığına zararlı malzemeler kullanmaktan kaçınırız.

Üst Düzey Çalışan Memnuniyeti

İş arkadaşlarımız en büyük gücümüzdür. İş sağlığı ve güvenliği önlemlerini en üst düzeyde tutmaya özen gösteririz.